Produkte > KYOCERA AVX > 04025U240FAT2A
04025U240FAT2A
04025U240FAT2A KYOCERA AVX
U-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 24PF 50V NP0 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 24 pF
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04025U240FAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 24PF 50V NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Features: Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 24 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04025U240FAT2A 04025U240FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Description: CAP CER 24PF 50V NP0 0402
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 24 pF
auf Bestellung 104595 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
04025U240FAT2A 04025U240FAT2A Hersteller : Kyocera AVX U-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGQ05FCG1H240FH NEW GLOBAL PN 50V 24pF C A 581-KGQ05FCG1H240FH
Mindestbestellmenge: 5
04025U240FAT2A 04025U240FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components u-series.pdf Cap Ceramic 24pF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 129 Stücke:
auf Bestellung 129 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
04025U240FAT2A 04025U240FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 24pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 24pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm