Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 04026D225MAT2A
04026D225MAT2A
04026D225MAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0402 85°C T/R
auf Bestellung 1470000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04026D225MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04026D225MAT2A 04026D225MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0402 85°C T/R
auf Bestellung 1470000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10000
04026D225MAT2A 04026D225MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r.pdf Description: CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
04026D225MAT2A 04026D225MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 6.3V; X5R; ±20%; SMD; 0402; 180mm
Mounting: SMD
Dielectric: X5R
Operating temperature: -55...85°C
Capacitance: 2.2µF
Roll diameter max.: 180mm
Operating voltage: 6.3V
Tolerance: ±20%
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Type of capacitor: ceramic
Alias: KGM05AR50J225MH
Kind of capacitor: MLCC
Mindestbestellmenge: 625
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Mindestbestellmenge: 100
04026D225MAT2A 04026D225MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05AR50J225MH NEW GLOBAL PN 6.3V 2.2uF A 581-KGM05AR50J225MH