Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0402B152K201NT
0402B152K201NT
0402B152K201NT Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 1500PF 200V X7R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 pF
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402B152K201NT Knowles Novacap
Description: CAP CER 1500PF 200V X7R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402B152K201NT 0402B152K201NT Hersteller : Knowles Syfer Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
auf Bestellung 13175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
0402B152K201NT 0402B152K201NT Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 1500PF 200V X7R 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 200V
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 1500 pF