Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0402BB223K500NGT
0402BB223K500NGT
0402BB223K500NGT Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Gold Flash Termination
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.022 µF
auf Bestellung 8713 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402BB223K500NGT Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Gold Flash Termination, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.022 µF.
Weitere Produktangebote 0402BB223K500NGT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402BB223K500NGT 0402BB223K500NGT Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.022 µF