Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0402BW105K160YT
0402BW105K160YT
0402BW105K160YT Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 1UF 16V X5R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402BW105K160YT Knowles Novacap
Description: CAP CER 1UF 16V X5R 0402, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Weitere Produktangebote 0402BW105K160YT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402BW105K160YT 0402BW105K160YT Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 1UF 16V X5R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF