Produkte > KNOWLES SYFER > 0402J250P100HHT
0402J250P100HHT
0402J250P100HHT Knowles Syfer
GetDatasheetByPartNumber?partnumber=0402J250P100HHT
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.05pF
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X8G
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Capacitance: 0.1 pF
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402J250P100HHT Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.05pF, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X8G, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Capacitance: 0.1 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.05pF
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 250V
Temperature Coefficient: X8G
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.1 pF