Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0402YA100KAT2A
0402YA100KAT2A
0402YA100KAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 10pF 16V C0G 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 34139 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23256
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YA100KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10PF 16V NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YA100KAT2A 0402YA100KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 10PF 16V NP0 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
auf Bestellung 170000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
0402YA100KAT2A 0402YA100KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 10pF 16V C0G 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Mindestbestellmenge: 100
0402YA100KAT2A 0402YA100KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05ACG1C100KH NEW GLOBAL PN 16V 10pF C A 581-KGM05ACG1C100KH
Mindestbestellmenge: 15
Produkt ist nicht verfügbar