Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0402YC102JAT4A
0402YC102JAT4A
0402YC102JAT4A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YC102JAT4A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 0402YC102JAT4A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YC102JAT4A 0402YC102JAT4A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
0402YC102JAT4A 0402YC102JAT4A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1000pF 5%