Produkte > KYOCERA AVX > 0402YC103JAT4A
0402YC103JAT4A
0402YC103JAT4A KYOCERA AVX
KGM_X7R-3223212.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05AR71C103JN NEW GLOBAL PN 16V .01uF A 581-KGM05AR71C103JN
auf Bestellung 82109 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YC103JAT4A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 16V X7R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YC103JAT4A 0402YC103JAT4A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 41477 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
0402YC103JAT4A 0402YC103JAT4A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF