Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0402YC393KAT2A
0402YC393KAT2A
0402YC393KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.039uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14926
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YC393KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.039UF 16V X7R 0402, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Part Status: Active, Capacitance: 0.039 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YC393KAT2A 0402YC393KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.039uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14926
0402YC393KAT2A 0402YC393KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.039UF 16V X7R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.039 µF
0402YC393KAT2A 0402YC393KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R-3223212.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05AR71C393KH NEW GLOBAL PN 16V 0.039u A 581-KGM05AR71C393KH
Mindestbestellmenge: 17
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.039 µF
Mindestbestellmenge: 100
0402YC393KAT2A 0402YC393KAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V .039uF X7R 0402 10% Tol