Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0402YC681KAT2A
0402YC681KAT2A
0402YC681KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 680pF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 6662 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2084
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YC681KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 680PF 16V X7R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YC681KAT2A 0402YC681KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 680PF 16V X7R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 pF
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
0402YC681KAT2A 0402YC681KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 680pF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 755
0402YC681KAT2A 0402YC681KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05AR71C681KH NEW GLOBAL PN 16V 680pF A 581-KGM05AR71C681KH
Mindestbestellmenge: 7
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 680 pF
Mindestbestellmenge: 38
0402YC681KAT2A 0402YC681KAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 680pF X7R 0402 10% Tol
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 680pF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.68nF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 180mm