Produkte > KYOCERA AVX > 0402YD102KAT2A
0402YD102KAT2A
0402YD102KAT2A Kyocera AVX
Hersteller: Kyocera AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1000pF 10% 402
auf Bestellung 25431 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YD102KAT2A Kyocera AVX
Description: CAP CER SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 0402YD102KAT2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YD102KAT2A 0402YD102KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 0.001uF 16V X5R 10% Pad SMD 0402 85°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
0402YD102KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF