Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0402YD103KAT2A
0402YD103KAT2A
0402YD103KAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.01uF 16V X5R 10% Pad SMD 0402 85°C T/R
auf Bestellung 53650 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2849
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402YD103KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10000PF 16V X5R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402YD103KAT2A 0402YD103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 0.01uF 16V X5R 10% Pad SMD 0402 85°C T/R
auf Bestellung 53650 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2849
0402YD103KAT2A 0402YD103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r.pdf Description: CAP CER 10000PF 16V X5R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
Mindestbestellmenge: 125
0402YD103KAT2A 0402YD103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-2835979.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.01uF X5R 0402 10%
Mindestbestellmenge: 18
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF