Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0402ZD475MAT2A
0402ZD475MAT2A
0402ZD475MAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 4.7uF 10V X5R 20% Pad SMD 0402 85°C T/R
auf Bestellung 380000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0402ZD475MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.028" (0.70mm), Capacitance: 4.7 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0402ZD475MAT2A 0402ZD475MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 4.7uF 10V X5R 20% Pad SMD 0402 85°C T/R
auf Bestellung 380000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
0402ZD475MAT2A 0402ZD475MAT2A Hersteller : Kyocera AVX cx5r-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05CR51A475MH NEW GLOBAL PN 10V 4.7uF A 581-KGM05CR51A475MH
Mindestbestellmenge: 8
0402ZD475MAT2A 0402ZD475MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Description: CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.028" (0.70mm)
Capacitance: 4.7 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 4.7 µF