Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 05083E563ZAT2U-HT
05083E563ZAT2U-HT KYOCERA AVX Components
licc-ce.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.056uF 25V Z5U -20% to 80% Wide Terminal SMD 0508 85°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 05083E563ZAT2U-HT KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: -20%, +80%, Features: Low ESL (Reverse Geometry), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0508 (1220 Metric), Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Capacitance: 0.056 µF.
Weitere Produktangebote 05083E563ZAT2U-HT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
05083E563ZAT2U-HT Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: -20%, +80%
Features: Low ESL (Reverse Geometry)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Capacitance: 0.056 µF