Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0508ZC105KAT2A
0508ZC105KAT2A
0508ZC105KAT2A KYOCERA AVX Components
licc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Wide Terminal SMD 0508 125°C T/R
auf Bestellung 1197 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 173
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0508ZC105KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0508, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL (Reverse Geometry), Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0508 (1220 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.040" (1.02mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0508ZC105KAT2A 0508ZC105KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components licc.pdf Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Wide Terminal SMD 0508 125°C T/R
auf Bestellung 1197 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 166
0508ZC105KAT2A 0508ZC105KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX LICC.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0508
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL (Reverse Geometry)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.040" (1.02mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 4000
0508ZC105KAT2A 0508ZC105KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX LICC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGL21DR71A105KU NEW GLOBAL PN 10V 1uF X7 A 581-KGL21DR71A105KU
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 7
0508ZC105KAT2A 0508ZC105KAT2A Hersteller : AVX licc-776614.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0508 10% Tol