Produkte > KYOCERA AVX > 0508ZD105KAT2A
0508ZD105KAT2A
0508ZD105KAT2A KYOCERA AVX
LICC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1UF 10V X5R 0508
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL (Reverse Geometry)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0508ZD105KAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1UF 10V X5R 0508, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL (Reverse Geometry), Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0508 (1220 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0508ZD105KAT2A 0508ZD105KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX LICC.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X5R 0508
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
0508ZD105KAT2A 0508ZD105KAT2A Hersteller : Kyocera AVX LICC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X5R 0508 10% Tol
Mindestbestellmenge: 2
0508ZD105KAT2A 0508ZD105KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components licc.pdf Cap Ceramic 1uF 10V X5R 10% Wide Terminal SMD 0508 85°C T/R