Produkte > KYOCERA AVX > 06031U120FAT2A
06031U120FAT2A
06031U120FAT2A KYOCERA AVX
KGQ-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.036" (0.91mm)
Capacitance: 12 pF
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06031U120FAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 12PF 100V NP0 0603, Tolerance: ±1%, Features: Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.036" (0.91mm), Capacitance: 12 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06031U120FAT2A 06031U120FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGQ-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGQ15ACG2A120FT NEW GLOBAL PN 100V 12pF A 581-KGQ15ACG2A120FT
auf Bestellung 6196 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
06031U120FAT2A 06031U120FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGQ-Series.pdf Description: CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 12 pF
Mindestbestellmenge: 34
06031U120FAT2A 06031U120FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components useries.pdf Cap Ceramic 12pF 100V C0G 1% Pad SMD 0603 125°C T/R