Produkte > KYOCERA AVX > 06031U270JAT2A
06031U270JAT2A
06031U270JAT2A KYOCERA AVX
U-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±5%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.036" (0.91mm)
Part Status: Active
Capacitance: 27 pF
auf Bestellung 21 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06031U270JAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±5%, Features: Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.036" (0.91mm), Part Status: Active, Capacitance: 27 pF.
Weitere Produktangebote 06031U270JAT2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06031U270JAT2A 06031U270JAT2A Hersteller : AVX U-Series-894201.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 27pF C0G 0603 5% Tol
auf Bestellung 4387 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
06031U270JAT2A 06031U270JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components useries.pdf Cap Ceramic 27pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
06031U270JAT2A 06031U270JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Description: CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±5%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 27 pF