Produkte > KYOCERA AVX > 06031U6R8BAT2A
06031U6R8BAT2A
06031U6R8BAT2A KYOCERA AVX
KGQ-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603
Tolerance: ±0.1pF
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.036" (0.91mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 pF
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06031U6R8BAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603, Tolerance: ±0.1pF, Features: Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.036" (0.91mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06031U6R8BAT2A 06031U6R8BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGQ-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGQ15ACG2A6R8BT NEW GLOBAL PN 100V 6.8pF A 581-KGQ15ACG2A6R8BT
auf Bestellung 4239 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
06031U6R8BAT2A 06031U6R8BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGQ-Series.pdf Description: CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603
Tolerance: ±0.1pF
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 pF
Mindestbestellmenge: 26
06031U6R8BAT2A 06031U6R8BAT2A Hersteller : AVX U-Series-894201.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 6.8pF C0G 0603 .1pF Tol
06031U6R8BAT2A 06031U6R8BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components u-series.pdf Cap Ceramic 6.8pF 100V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125°C T/R