Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06033C470KAT2A
06033C470KAT2A
06033C470KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 47pF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4348
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06033C470KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 47PF 25V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06033C470KAT2A 06033C470KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 47pF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4167
06033C470KAT2A 06033C470KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 47PF 25V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47pF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Capacitance: 47pF
Operating voltage: 25V
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Dielectric: X7R
Roll diameter max.: 180mm
Mindestbestellmenge: 630
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Mindestbestellmenge: 67
06033C470KAT2A 06033C470KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 47pF X7R 0603 10 %
Mindestbestellmenge: 11