Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06035A151J4T2A
06035A151J4T2A
06035A151J4T2A KYOCERA AVX Components
5338129707449837automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 7990 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3610
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06035A151J4T2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 150PF 50V NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06035A151J4T2A 06035A151J4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components 5338129707449837automlcc.pdf Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
06035A151J4T2A 06035A151J4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Description: CAP CER 150PF 50V NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150pF; 50V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.15nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Alias: KAM15ACG1H151JT
Kind of capacitor: MLCC
Mindestbestellmenge: 625
06035A151J4T2A 06035A151J4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAM15ACG1H151JT NEW GLOBAL PN 50V 150pF A 581-KAM15ACG1H151JT
Mindestbestellmenge: 10
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 150 pF