Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06035A6R8BAT2A
06035A6R8BAT2A
06035A6R8BAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 2879 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 973
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06035A6R8BAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603, Tolerance: ±0.1pF, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 6.8pF; 50V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 6.8pF
Operating voltage: 50V
Capacitance tolerance: ±0.1pF
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Dielectric: C0G (NP0)
Alias: KGM15ACG1H6R8BT
Roll diameter max.: 180mm
Kind of capacitor: MLCC
auf Bestellung 11628 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 455
06035A6R8BAT2A 06035A6R8BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0603 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 4000
Mindestbestellmenge: 4000
Mindestbestellmenge: 337
06035A6R8BAT2A 06035A6R8BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 pF
auf Bestellung 94 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
06035A6R8BAT2A 06035A6R8BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0_KGM-3216332.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM15ACG1H6R8BT NEW GLOBAL PN 50V 6.8pF A 581-KGM15ACG1H6R8BT
Mindestbestellmenge: 3
06035A6R8BAT2A 06035A6R8BAT2A Hersteller : AVX C0GNP0-Dielectric-951274.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6.8pF C0G 0603 .1pF Tol
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 pF