Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06035C102K4T2A
06035C102K4T2A
06035C102K4T2A KYOCERA AVX Components
automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 180000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16950
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06035C102K4T2A KYOCERA AVX Components
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0603; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 1nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC, Conform to the norm: AEC-Q200, Roll diameter max.: 180mm, Alias: KAM15AR71H102KT, Capacitor application: automobile electronics.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06035C102K4T2A 06035C102K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 180000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16950
06035C102K4T2A 06035C102K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 1000 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Conform to the norm: AEC-Q200
Roll diameter max.: 180mm
Alias: KAM15AR71H102KT
Capacitor application: automobile electronics
Mindestbestellmenge: 715
06035C102K4T2A 06035C102K4T2A Hersteller : Kyocera AVX AutoMLCC.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAM15AR71H102KT NW G LOB PN 50V 1000pF X7 A 581-KAM15AR71H102KT
Mindestbestellmenge: 19
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 1000 pF