Produkte > KYOCERA AVX > 06035C102KAT2A-62
06035C102KAT2A-62
06035C102KAT2A-62 KYOCERA AVX
X7RDielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 28000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06035C102KAT2A-62 KYOCERA AVX
Description: CAP CER SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06035C102KAT2A-62 06035C102KAT2A-62 Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Cap 0603, 1000pF, 10%, X7R, 50V
auf Bestellung 13058 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 1000 pF
Mindestbestellmenge: 100
06035C102KAT2A-62 06035C102KAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R