Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06035C273JAT2A
06035C273JAT2A
06035C273JAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.027uF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06035C273JAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06035C273JAT2A 06035C273JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.027uF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Mindestbestellmenge: 914
Mindestbestellmenge: 346
Mindestbestellmenge: 352
06035C273JAT2A 06035C273JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
auf Bestellung 329 Stücke:
Mindestbestellmenge: 35
06035C273JAT2A 06035C273JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R-3223212.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM15BR71H273JT NEW GLOBAL PN 50V 0.027u A 581-KGM15BR71H273JT
Mindestbestellmenge: 6
06035C273JAT2A 06035C273JAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .027uF X7R 0603 5%
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF