Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06035C333K4Z2A
06035C333K4Z2A
06035C333K4Z2A KYOCERA AVX Components
automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.033uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4717
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06035C333K4Z2A KYOCERA AVX Components
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 33nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0603; 180mm, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Tolerance: ±10%, Operating voltage: 50V, Operating temperature: -55...125°C, Alias: KAF15AR71H333KT, Dielectric: X7R, Capacitors features: flexible terminations, Capacitance: 33nF, Type of capacitor: ceramic, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: FLEXITERM, Capacitor application: automobile electronics, Conform to the norm: AEC-Q200, Kind of capacitor: MLCC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 33nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0603; 180mm
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 50V
Operating temperature: -55...125°C
Alias: KAF15AR71H333KT
Dielectric: X7R
Capacitors features: flexible terminations
Capacitance: 33nF
Type of capacitor: ceramic
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: FLEXITERM
Capacitor application: automobile electronics
Conform to the norm: AEC-Q200
Kind of capacitor: MLCC
auf Bestellung 7871 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2058
06035C333K4Z2A 06035C333K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.033uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
06035C333K4Z2A 06035C333K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC-2952695.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF15AR71H333KT NW G LOB PN 50V 0.033uF X A 581-KAF15AR71H333KT
Mindestbestellmenge: 11
06035C333K4Z2A 06035C333K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX gdt35.pdf Description: CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 0.033 µF
Mindestbestellmenge: 56
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 0.033 µF