Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 06036D475MAT2A
06036D475MAT2A
06036D475MAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
auf Bestellung 9773 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1884
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06036D475MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06036D475MAT2A 06036D475MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
auf Bestellung 9773 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1627
06036D475MAT2A 06036D475MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Description: CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
06036D475MAT2A 06036D475MAT2A Hersteller : Kyocera AVX cx5r_KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM15BR50J475MT NEW GLOBAL PN 6.3V 4.7uF A 581-KGM15BR50J475MT
Mindestbestellmenge: 7
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF