0603B102K201CT
0603B102K201CT Walsin Technology Corporation
WTC_MLCC_Middle_and_High_Voltage.pdf
Hersteller: Walsin Technology Corporation
Description: CAP CER 1000PF 200V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 48000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603B102K201CT Walsin Technology Corporation
Description: CAP CER 1000PF 200V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603B102K201CT 0603B102K201CT Hersteller : Walsin Technology Corporation WTC_MLCC_Middle_and_High_Voltage.pdf Description: CAP CER 1000PF 200V X7R 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 200V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 50776 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
0603B102K201CT 0603B102K201CT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc-1359205.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000pF 200V 10%