Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0603BB224K500NGT
0603BB224K500NGT
0603BB224K500NGT Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603BB224K500NGT Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603BB224K500NGT 0603BB224K500NGT Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: SMPS Filtering
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF