Produkte > KNOWLES CORPORATION > 0603J2000221KXT
0603J2000221KXT Knowles Corporation
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Corporation
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 220pF; 200VDC; X7R; ±10%; SMD; 0603; 1.6x0.8mm
Type of capacitor: ceramic
Mounting: SMD
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 220pF
Body dimensions: 1.6x0.8mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 200V DC
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1042
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603J2000221KXT Knowles Corporation
Description: CAP CER 220PF 200V X7R 0603, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.031" (0.80mm), Capacitance: 220 pF.
Weitere Produktangebote 0603J2000221KXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603J2000221KXT 0603J2000221KXT Hersteller : Knowles Syfer High-Std-Voltage.aspx Description: CAP CER 220PF 200V X7R 0603
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.031" (0.80mm)
Capacitance: 220 pF