Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0603YC102JAT2A
0603YC102JAT2A
0603YC102JAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 7015 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2545
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603YC102JAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1000PF 16V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603YC102JAT2A 0603YC102JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 1000PF 16V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 676000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
0603YC102JAT2A 0603YC102JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
Mindestbestellmenge: 946
0603YC102JAT2A 0603YC102JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R-3223212.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM15AR71C102JT NEW GLOBAL PN 16V 1000pF X7R 0603 5%
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Mindestbestellmenge: 42
0603YC102JAT2A 0603YC102JAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1000pF X7R 0603 5%