Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0603ZC100KAT2A
0603ZC100KAT2A
0603ZC100KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 10pF 10V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 5370 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4150
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0603ZC100KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10PF 10V X7R 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0603ZC100KAT2A 0603ZC100KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 10pF 10V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 5370 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4150
0603ZC100KAT2A 0603ZC100KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 10PF 10V X7R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
0603ZC100KAT2A 0603ZC100KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 10pF X7R 0603 10 %
Mindestbestellmenge: 11
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Mindestbestellmenge: 59