06056EA-12S-E6D-L
06056EA-12S-E6D-L NMB Technologies Corporation
06056EA-12S-E6D-L%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: 60X60X56MM, 12VDC, 17,750/15,450
Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 17750 RPM Front, 15450 RPM Rear
Air Flow: 72.0 CFM (2.02m³/min)
Width: 56.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, cULus, VDE
Fan Type: Tubeaxial (Dual)
Noise: 74.0dB
Static Pressure: 6.600 in H2O (1643.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 50.4 W
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 06056EA-12S-E6D-L NMB Technologies Corporation
Description: 60X60X56MM, 12VDC, 17,750/15,450, Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 17750 RPM Front, 15450 RPM Rear, Air Flow: 72.0 CFM (2.02m³/min), Width: 56.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cULus, VDE, Fan Type: Tubeaxial (Dual), Noise: 74.0dB, Static Pressure: 6.600 in H2O (1643.9 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 50.4 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
06056EA-12S-E6-DL 06056EA-12S-E6-DL Hersteller : NMB Technologies NMB_12_16_2022_06056EA_D_type_data_sheet_final1_2-3238846.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x56mm, 12VDC, 72CFM, 38.4W, 74dBA, 17750RPM, 6.6"H2O, Tach/PWM