Produkte > KYOCERA AVX > 08051A101F4T2A
08051A101F4T2A
08051A101F4T2A KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER SMD
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08051A101F4T2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER SMD, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08051A101F4T2A 08051A101F4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC-2952695.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT NEW GLOBAL PN KAM21BCG2A101FT 100V 100pF C0G 0805 1% AEC-Q200
auf Bestellung 3829 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
08051A101F4T2A 08051A101F4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 22
08051A101F4T2A 08051A101F4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 100pF 100V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R