Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08051A3R9CAT2A
08051A3R9CAT2A
08051A3R9CAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 3.9pF 100V C0G 0.25pF Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08051A3R9CAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 3.9 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08051A3R9CAT2A 08051A3R9CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 3.9pF 100V C0G 0.25pF Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08051A3R9CAT2A 08051A3R9CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3.9 pF
Mindestbestellmenge: 812
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 3.9pF; 100V; C0G (NP0); ±0.25pF; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 3.9pF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.25pF
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Alias: KGM21BCG2A3R9CT
Kind of capacitor: MLCC
Mindestbestellmenge: 385
08051A3R9CAT2A 08051A3R9CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21BCG2A3R9CT NEW GLOBAL PN 100V 3.9pF A 581-KGM21BCG2A3R9CT
auf Bestellung 195 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.25pF
Voltage - Rated: 100V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 3.9 pF
Mindestbestellmenge: 46
08051A3R9CAT2A 08051A3R9CAT2A Hersteller : AVX C0GNP0_Dielectric-951274.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 3.9pF C0G 0805 .25pF Tol