Produkte > KYOCERA AVX > 08051C222K4Z2A
08051C222K4Z2A
08051C222K4Z2A KYOCERA AVX
AutoMLCC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.2nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Capacitor application: automobile electronics
Conform to the norm: AEC-Q200
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: FLEXITERM
Capacitors features: flexible terminations
Alias: KAF21BR72A222KT
auf Bestellung 9173 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 358
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08051C222K4Z2A KYOCERA AVX
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.2nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Capacitor application: automobile electronics, Conform to the norm: AEC-Q200, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: FLEXITERM, Capacitors features: flexible terminations, Alias: KAF21BR72A222KT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08051C222K4Z2A 08051C222K4Z2A Hersteller : Kyocera AVX AutoMLCCKAF.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF21BR72A222KT NEW GLOBAL PN 100V 2200p A 581-KAF21BR72A222KT
auf Bestellung 8436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
08051C222K4Z2A 08051C222K4Z2A Hersteller : AVX Corporation FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 2200PF 100V X7R 0805