Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08051C471KAZ2A
08051C471KAZ2A
08051C471KAZ2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 470pF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 3970 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3497
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08051C471KAZ2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 470PF 100V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08051C471KAZ2A 08051C471KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 470pF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R
auf Bestellung 3971 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3345
08051C471KAZ2A 08051C471KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 470PF 100V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 470 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470pF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.47nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 180mm
Mindestbestellmenge: 455
08051C471KAZ2A 08051C471KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 470pF X7R 0805 10% Flex Soft
auf Bestellung 136 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 470 pF
Mindestbestellmenge: 39
auf Bestellung 450 Stücke:
08051C471KAZ2A 08051C471KAZ2A Hersteller : AVX FlexitermMLCC-777061.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 470pF X7R 0805 10% Tol FLEX
auf Bestellung 449 Stücke: