Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08051U121FAT2A
08051U121FAT2A
08051U121FAT2A KYOCERA AVX Components
u-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 120pF 100V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08051U121FAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±1%, Features: Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.045" (1.15mm), Capacitance: 120 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08051U121FAT2A 08051U121FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components u-series.pdf Cap Ceramic 120pF 100V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
08051U121FAT2A 08051U121FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Description: CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Capacitance: 120 pF
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 120 pF
Mindestbestellmenge: 25
08051U121FAT2A 08051U121FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 120pF C0G 0805 1% A 581-08051U121FAT4A
Mindestbestellmenge: 4
08051U121FAT2A 08051U121FAT2A Hersteller : AVX U-Series-894201.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 120pF C0G 0805 1% Tol
08051U121FAT2A 08051U121FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 120pF; 100V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.12nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±1%