Produkte > KYOCERA AVX > 08051U150FAT2A
08051U150FAT2A
08051U150FAT2A KYOCERA AVX
U-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.045" (1.15mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 pF
auf Bestellung 3305 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08051U150FAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 15PF 100V NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Features: Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.045" (1.15mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08051U150FAT2A 08051U150FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 15pF C0G 0805 1 %
auf Bestellung 3700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
08051U150FAT2A 08051U150FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components useries.pdf Cap Ceramic 15pF 100V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
08051U150FAT2A 08051U150FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Description: CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Features: Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 15 pF
Produkt ist nicht verfügbar
08051U150FAT2A 08051U150FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15pF; 100V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 15pF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±1%