Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08053A220KA12A
08053A220KA12A
08053A220KA12A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 22pF 25V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08053A220KA12A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER SMD, Tolerance: ±10%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 22 pF.
Weitere Produktangebote 08053A220KA12A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08053A220KA12A 08053A220KA12A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Tolerance: ±10%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 22 pF
Produkt ist nicht verfügbar
08053A220KA12A 08053A220KA12A Hersteller : AVX C0GNP0-Dielectric-951274.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 22pF C0G 0805 10% Tol