Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08053C154JAT2A
08053C154JAT2A
08053C154JAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.15uF 25V X7R 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08053C154JAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08053C154JAT2A 08053C154JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.15uF 25V X7R 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08053C154JAT2A 08053C154JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Mindestbestellmenge: 727
08053C154JAT2A 08053C154JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R-3223212.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21ER71E154JU NEW GLOBAL PN 25V 0.15uF A 581-KGM21ER71E154JU
Mindestbestellmenge: 8
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Mindestbestellmenge: 40