Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08053C475MAT2A
08053C475MAT2A
08053C475MAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 546325 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 756
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08053C475MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 4.7 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08053C475MAT2A 08053C475MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 20% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 546325 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 521
08053C475MAT2A 08053C475MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX KGM_X7R.pdf Description: CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 4.7 µF
Mindestbestellmenge: 3000
08053C475MAT2A 08053C475MAT2A Hersteller : Kyocera AVX KGM_X7R.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 4.7uF X7R 0805 2 0%
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 4.7 µF
Mindestbestellmenge: 16
Produkt ist nicht verfügbar