Produkte > KYOCERA AVX > 08053G474ZAT2A
08053G474ZAT2A
08053G474ZAT2A KYOCERA AVX
Y5V.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: -20%, +80%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08053G474ZAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: -20%, +80%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08053G474ZAT2A 08053G474ZAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cy5v.pdf Cap Ceramic 0.47uF 25V Y5V -20% to 80% Pad SMD 0805 85°C T/R
auf Bestellung 3441 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 925
Mindestbestellmenge: 858
08053G474ZAT2A 08053G474ZAT2A Hersteller : Kyocera AVX KGM_Y5V-3223189.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21CV51E474ZU NW G LOB PN 25V 0.47uF Y5 A 581-KGM21CV51E474ZU
Mindestbestellmenge: 8
08053G474ZAT2A 08053G474ZAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Y5V.pdf Description: CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: -20%, +80%
Voltage - Rated: 25V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Mindestbestellmenge: 44