Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055A221FA16A
08055A221FA16A
08055A221FA16A KYOCERA AVX Components
14c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 220pF 50V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055A221FA16A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER SMD, Tolerance: ±1%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 220 pF.
Weitere Produktangebote 08055A221FA16A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055A221FA16A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Tolerance: ±1%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 220 pF