Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055A330KAT2A
08055A330KAT2A
08055A330KAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 33pF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7937
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055A330KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055A330KAT2A 08055A330KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0dielectric.pdf Cap Ceramic 33pF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7937
08055A330KAT2A 08055A330KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 33pF; 50V; C0G (NP0); ±10%; SMD; 0805
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 50V
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Type of capacitor: ceramic
Dielectric: C0G (NP0)
Alias: KGM21BCG1H330KT
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 33pF
Mindestbestellmenge: 625
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 33 pF
Mindestbestellmenge: 91
08055A330KAT2A 08055A330KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21BCG1H330KT NEW GLOBAL PN 50V 33pF C A 581-KGM21BCG1H330KT