Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055A331KAT2A
08055A331KAT2A
08055A331KAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 330pF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 8792 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3664
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055A331KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055A331KAT2A 08055A331KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 330pF 50V C0G 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055A331KAT2A 08055A331KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 330pF; 50V; C0G (NP0); ±10%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.33nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Alias: KGM21BCG1H331KT
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 180mm
Mindestbestellmenge: 358
08055A331KAT2A 08055A331KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21BCG1H331KT NEW GLOBAL PN 50V 330pF A 581-KGM21BCG1H331KT
Mindestbestellmenge: 9
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 330 pF
Mindestbestellmenge: 48