Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055A470FAT2A
08055A470FAT2A
08055A470FAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 47pF 50V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 3665 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1728
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055A470FAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 47PF 50V NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055A470FAT2A 08055A470FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 47pF 50V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055A470FAT2A 08055A470FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 47PF 50V NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Mounting: SMD
Capacitance: 47pF
Operating voltage: 50V
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Alias: KGM21BCG1H470FT
Dielectric: C0G (NP0)
Kind of capacitor: MLCC
Mindestbestellmenge: 278
08055A470FAT2A 08055A470FAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21BCG1H470FT NEW GLOBAL PN 50V 47pF C A 581-KGM21BCG1H470FT
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Mindestbestellmenge: 19
auf Bestellung 15 Stücke: