Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055C101K4T2A
08055C101K4T2A
08055C101K4T2A KYOCERA AVX Components
avxcd00445-13.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055C101K4T2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 100PF 50V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055C101K4T2A 08055C101K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components avxcd00445-13.pdf Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
08055C101K4T2A 08055C101K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX MLCC_Datasheet.pdf Description: CAP CER 100PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 56
08055C101K4T2A 08055C101K4T2A Hersteller : Kyocera AVX MLCC_Datasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 100pF X7R 0805 1 0% AEC-Q200