Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 08055C102K4T2A
08055C102K4T2A
08055C102K4T2A KYOCERA AVX Components
automlcc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7093
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08055C102K4T2A KYOCERA AVX Components
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Capacitor application: automobile electronics, Conform to the norm: AEC-Q200, Roll diameter max.: 180mm, Alias: KAM21BR71H102KT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08055C102K4T2A 08055C102K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5748
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 50V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Capacitor application: automobile electronics
Conform to the norm: AEC-Q200
Roll diameter max.: 180mm
Alias: KAM21BR71H102KT
Mindestbestellmenge: 417
08055C102K4T2A 08055C102K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCCKAM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAM21BR71H102KT NW G LOB PN 50V 1000pF X7 A 581-KAM21BR71H102KT
Mindestbestellmenge: 11
08055C102K4T2A 08055C102K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX AutoMLCC.pdf Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Mindestbestellmenge: 39
08055C102K4T2A 08055C102K4T2A Hersteller : KYOCERA AVX Components automlcc.pdf Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive T/R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF